cięzko odpala+brzydki zapach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bodzio692
    Classic
    • 2012
    • 4

    cięzko odpala+brzydki zapach

    Zamieszczone przez pandzik
    Całkowicie zbędny gadżet więc jesteście do przodu o 270zł. Fajnie nie?
    Biorąc pod uwagę ilości piasku i zabrudzeń z drogi jaka potrafi być "wchłonięta" grillem do komory silnika taka osłona zdecydowanie poprawia czystość pod maską.

    A czy ci co jej nie mają są bogatsi o 270? Nie sądzę, myślę że tę kase łyknęła fabryka :wink:
  • qasqu
    Classic
    • 2011
    • 15

    #2
    cięzko odpala+brzydki zapach

    Witam koledzy. Pierwszy napotkał mnie dzisiaj przy odpalaniu. Mianowicie wystąpiły pewne trudności (tak jakby nie paliła na wszystkie gary) a następnie uniosła się chmurka białego dymu. Na forum znalazłem, że może być to zły kąt wtrysku ale rozrząd nie był wymieniany w ostatnim czasie. Może znacie jakieś inne przyczyny. Natomiast druga sprawa to brzydki zapach w kabinie gdy zostawię autko wyłączone ale tylko wtedy gdy ustawiony mam nawiew na szyby. Przy innych pozycjach nawiewu gdy auto stoi nawet całą noc problem nie występuje.
    Z góry dzięki za pomoc.

    Komentarz

    • sebu
      L&K
      • 2008
      • 1304
      • Octavia II (1Z3)
      • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
      • CDAA 1.8 TSI 160 KM

      #3
      Zamieszczone przez qasqu
      Mianowicie wystąpiły pewne trudności (tak jakby nie paliła na wszystkie gary) a następnie uniosła się chmurka białego dymu.
      kolega miał podobne objawy,z tym,że po dłuższym postoju ( GOLF lV ) po odpaleniu autko samo gasło i ciężko go było odpalić. Okazało sie,że miał zawalony filtr paliwa,po jego wymianie usterka ustąpiła.
      A kiedy wymieniałeś filtr paliwa i jak z rozrządem kiedy był wymieniany. :?:
      Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
      jak pomogłem to daj punkcik
      sprzęgło od G 60

      Komentarz

      • qasqu
        Classic
        • 2011
        • 15

        #4
        Rozrząd był wymieniany 65000 km. Filtr paliwa nie wiem. Dzisiaj rano nie było już dymka pod odpaleniu. Za to pokazał się mały później po ruszeniu na światłach przy rozgrzanym silniku. Chyba jednak trzeba będzie podjechać do kogoś mądrego z VAgiem.

        Komentarz

        • McGan
          RS
          • 2010
          • 3573
          • Superb III (3V3)

          #5
          qasqu, sprawdź może kompresję cylindrów? Tylko pamiętaj, że na zimnym silniku trzeba to zrobić. Chmurka dymu i ciężkie odpalanie w sumie tylko to mi na myśl przynoszą...
          Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
          Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

          Komentarz

          Pracuję...